اخیراً شاهد آن بودیم که رئیس‌جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) توهین کرد. این اقدام وی نه فقط اقدامی بر علیه اسلام و مسلمانان بلکه اقدامی بر علیه جهان خلقت است. زیرا به کسی توهین کرد که خداوند ایشان را رحمتی برای عالَمین فرستاده است و امّا عالَمین یعنی چه؟ 
عالَمین جمع عالَم است و عالَم مشتق از علامت و علامت به معنی نشانه است و موجودات و مخلوقات نشانه‌هایی هستند که بر خالِق عالَم دلالت می‌کنند لذا هر کدام از مخلوقات چه گیاه و چه جاندار و چه جمادات عالَمی هستند و جمع این‌ها می شود عالَمین و حضرت ختمی مرتبت رحمتی برای عالَمین است.  مکرون با این اقدام خود نه فقط اقدامی بر علیه بشریت بلکه بزرگتر از آن اقدامی بر علیه جهان خلقت انجام داده است.
این اقدام بیانگر آن است که نسبت به پیامبر رحمت (ص) یا شناخت و آشنایی ندارد یا شناختی که دارد ناقص است و لذا توصیه ما این است که زندگی سراسر نور و رحمت پیامبر اسلام(ص) را فقط یک‌بار مطالعه کند تا بداند و بفهمد این چنین شخصیتی نه تنها سزاوار توهین و افترا نیست بلکه سزاوار اکرام و احترام نیز می‌باشد.
رئیس جمهور فرانسه این مطلب را که یک نمونه از صدها نمونه است هم از تاریخ اسلام بخواند: 
روزی ابوسفیان یکی از یاران پیامبر (ص) را اسیر کرده بود و در گوش او گفت: تو را به خدا قسم می‌دهم راستش را بگو، آیا دوست داری الان محمّد به جای تو می بود و تو آسوده در کنار خانواده‌ات بودی؟ آن شخص جواب داد: به خدا قسم نمی‌خواهم الان محمّد در هر کجا که هست خاری به پایش بِخَلَد و من در کنار خانواده‌ام آسوده باشم.
امروزه نیز که حدود ۱۴۳۰ سال از رحلت جانگداز پیامبر اکرم(ص) می‌گذرد و ما پیامبرمان را ندیده‌ایم و فقط اوصاف و رفتار و کلام گوهربارش را شنیده‌ایم دوست داریم هر چه داریم بدهیم تا لحظه‌ای آن سراج منیر را ملاقات کنیم و همچنین حاضر نیستیم که کوچک ترین بی‌ادبی یا توهین به ساحت مقدس آن حضرت صورت گرفته و اموال و جان ها و آبرو و خانواده هایمان سپری در دفاع از شأن والای رسول الله می‌باشد .
 امید است که کشورهای اسلامی و تک‌تک ما مسلمانان بعد از این بیش از پیش به وظیفه‌مان که تبیین آموزه‌های رحمانی اسلام و معرفی شخصیت والای پیامبر نور و رحمت است مبادرت ورزیم.
از خداوند می‌خواهیم که نور هدایت و محبّت امام‌الانبیاء را در سرزمین قلب مردم جای جای جهان  جای دهد.